“מאז ומתמיד חקרתי את מאחורי הקלעים של פרויקטים ומבנים בארץ ובחו”ל”, מספר אמנואל מאמו, בן 36, הנדסאי אדריכלות ומעצב פנים. אמנואל נשם את עולם הארכיטקטורה והעיצוב עוד מגיל צעיר תוך שהרצון להבין כיצד הדברים נבנים ברמה התכנונית והמעשית, הסקרנות לחומרים חדשים והיכולת להגשים בפועל את הדמיונות הפרועים, ליוו אותו במהלך ילדותו והתבגרותו. “עולם האדריכלות והעיצוב היו המקום הנוח והטבעי שלי מאז ומתמיד” משתף מאמו.

פורסם בתאריך: 9.1.19 17:48

 לצפייה באתר

 

מיד עם סיום לימודיו, אמנואל הקים סטודיו המעניק שירותי עיצוב ואדריכלות לבתים פרטים, דירות יוקרה וחללים מסחריים בארץ ובחו”ל. באמתחתו עשרות פרויקטים מוצלחים המציגים כישרון יוצא דופן. הקו העיצובי עמו אמנואל מזוהה הוא סגנון מודרני המאופיין במינימליזם, קווים ישרים וצבעים מונוכרומטיים תוך שימוש בחומרים ובטכנולוגיות חדשניות, ומערכות מתקדמות.

איך תחום האדריכלות בארץ נתפס לטעמך כיום?

תחום האדריכלות בישראל קיבל בשנים האחרונות הכרה והבנה לגבי תפקידו של האדריכל ועד כמה ההחלטה בבחירת אדריכל מתאים היא אקוטית. כמו כן, מכירים בחיוניות של תהליך סיעור המוחות בין האדריכל והלקוחות להבנת אופיים של הלקוחות, הצרכים והמאווים ולפעמים גם הפנטזיות בכדי להגיע לתוצאה אופטימלית. הדבר בא לידי ביטוי בתעוזה ובמעוף של אדריכלים שסוחפים אחריהם את הלקוחות ומוכיחים כי ההתייחסות לפרטים הקטנים והזמן הרב המושקע בתכנון ובסקיצות נותן את התוצאה הטובה ביותר”.

מה הוא האתגר המהותי ביותר בתהליך התכנון?

“אחד האתגרים המהותיים בתהליך התכנון הוא לגרום ללקוח להיות גלוי ופתוח. המתכנן צריך לדעת כיצד לסנן השפעות חיצוניות ורעשי רקע במהלך התכנון ולהדריך את הלקוח להיות נאמן לעצמו על ידי ווידוא הצרכים המדויקים שלו”.

באילו חומרים אתה מרבה להשתמש בפרויקטים שלך?

אחד הפרויקטים היותר מיוחדים שלי הוא פרויקט שנמצא ממש עכשיו בשלבי סיום. מדובר בבית פרטי בגודל 350 מטר בנוי, כאשר כמעט כל האריחים הפנימיים הם בהזמנה מיוחדת מחנות ‘אביב קרמיקה’. כל האריחים בפרויקט הם נדירים במיוחד, בגודל לא סטנדרטי (1.2 *3). כיור שירותי האורחים  לדוגמא, מעוצב בצורת חבית בצביעה ייחודית , חזיתות הבית מצופות באריחים ענקיים ומיוחדים אשר נבחרו על ידי בקפידה. אביב קרמיקה פתחו בפני את האופציה להזמין פריטים נדירים וייחודיים בנוסף לליין המוצרים הרחב המוצג אצלם באולם התצוגה. המבחר ומגוון הפתרונות המוצעים מאפשרים לי להגשים חלומות שלי ושל לקוחות, וליצור פרויקטים מיוחדים ושונים”.

לקוחותיך מספרים שאתה לא רק מתכנן ומעצב אלא גם חבר, איך משלבים?

“התהליך מול הלקוח הוא תהליך ארוך בו אנו מציפים את כל הרצונות, הפנטזיות והמאווים של הלקוח. בזכות היכולת שלי להביא לשולחן את האמת העיצובית שלי בצורה נגישה ולא מאיימת, ההקשבה והזמינות עוברים בכל זמן ובכל שלב להתייעצות ברמה המקצועית וגם ברמה האישית לאורך כל הפרויקט ולאחריו. טובת הלקוח/החבר היא זו המנחה אותי ועומדת לנגד עיני. כל המכלול הזה יוצר מצע נהדר לקשרים בינאישיים וחברויות שעומדות במבחן הזמן”.

מה האני מאמין שלך?

“לדבוק בדרך שבה אני מאמין בלי וויתורים ובלי קיצורים. גם אם במהלך הדרך נערמים קשיים, לראות לנגד עיני רק את המטרה, לרוץ לכבוש אותה ולצמוח מתוך טוב ומתוך קושי”.

מה הפרויקט החלומי שלך?

“בית מלון בוטיק בקונספט ייחודי בשטח מאתגר כגון שטח מדורג (טרסות)”.

אדריכל ומעצב: אמנואל מאמו

2019-04-30T16:02:49+00:00